Zapojte se

knihy

Máte doma hromadu knih pro děti, které už nepotřebujete? Přebývají vám deskové hry či hrábě nebo motyka?

Při otevírání naší školy řešíme i finanční stránku. Mnoho peněz stojí rekonstrukce i celkové vybavení. Minimálně z vlastní zkušenosti však víme, že i nám samotným se doma povaluje mnoho pokladů, které už moc nevyužíváme. Přitom by mohly oživit ScioŠkolu, ale hlavně přinést mnoho nového dětem. Co nás zajímá?

• knihy – pohádkové, cizojazyčné, populárně naučné i beletristické. Základní otázkou, na níž si můžete odpovědět je: “Dokážu si představit, že ji děti ve škole využijí?”
  • deskové hry – klidně do nich zahrňme i karty, kostky, pexesa a jiné hry k pobavení u stolu
  • vybavení k práci na zahradě – budeme nakupovat motyky, hrábě, lopaty, ale i vybavení dílny – najdete některé nepotřebné i u Vás?
  • koberce, polštáře, nábytek – v učebnách máme skříně, stoly i židle. Máme v plánu nakoupit příjemné koberečky, polštáře, fatboye a jiné na sezení, ležení na zemi. Budeme nimi vybavovat jak učebny, tak tzv. “tichou zónu”, která bude sloužit k rozjímání, odpočinku či hltání řádků knih.

Výčet samozřejmě není konečný a nic z výše zmíněného není ani povinné. Cílem výzvy není ani tak ušetřit, jako nabídnout možnost spolupodílet se na smysluplném projektu, kterým doufáme, že naše škola je. Chceme postupně budovat podnětné, živé prostředí, ve kterém se děti budou cítit jako doma. Pokud se rádi podělíte o některé ze svých pokladů, kontaktujte nás prosím e-mailem na jiri.brezina@scioskola.cz.

Čím konkrétnější informace o nabízených věcech nám podáte tím lépe (fotografie, názvy knih apod.). Děkujeme!

Jste odborníkem, jste studentem, máte zajímavý koníček?

Pokud jste odborník na nějaké specifické téma, či jste dosud student se živým zájmem o jiné než tradiční formy vzdělávání, či pokud jste prostě rodič dítěte a máte pocit, že máte čím přispět dětem ve Scioškole, můžete nás oslovit a nabídnout nám svou spolupráci. Počátkem školního roku 2016/2017 tak s námi můžete sdílet příjemné prostředí, pozorovat zkušené a motivované kolegy a především si prožít kontakt s jedinečným sociálním prostředím dětí, průvodců a rodičů, kteří dělají věci ne protože se to musí, ale protože je to prostě baví a motivuje k dalším činnostem!

Propojení mezi rodiči, dětmi a světem v němž škola žije myslíme vážně. Uvítáme odbornou přednášku při výuce, pomoc při budování školní zahrady či možnost exkurze na zajímavá místa.

Kontaktujte nás prosím e-mailem na brno@scioskola.cz.

Technologie ve vzdělávání

Zde je prezentace z besedy s Mgr. Pavlínou Mazáčovou Ph.D., která k nám zavítala koncem března

pracuje jako odborná asistentka v Kabinetu informačních studií a knihovnictví na Masaryko..

VÁNOČNÍ KOUZLO BUCKINGHEMSKÉHO PALÁCE                                                        Lucie Vyskočilová..