zápis

Zápis do prvního ročník 2018/2019

Pro školní rok 2018/2019 bude přijato do prvního ročníku ScioŠkoly Brno 12 dětí. Kritéria přijetí naleznete zde. Přihlášky už jsou pro tento rok uzavřeny, výsledky losování naleznete zde.

Přestup do druhého až sedmého ročníku

V případě zájmu se s námi můžete domluvit e-mailem na termínu informativního pohovoru.

Změnit školu je možné kdykoliv během školního roku i o prázdninách. Změna pro rodiče nevyžaduje prakticky žádnou administrativu. Přestup z jedné základní školy na jinou upravuje zákon č. 561/2004 Sb., tzv. školský zákon v platném znění, konkrétně paragraf 49. O přestupu žáka rozhoduje ředitel školy, do které se žák hlásí, a to na základě žádosti zákonného zástupce. Pokud je žák přijat, informuje o této skutečnosti ředitele školy, z níž žák přestupuje. Základní škola musí vytvořit podmínky pro vyrovnání rozdílů ve znalostech žáka vyplývajících z odlišnosti školních vzdělávacích programů.

V případě, že se rozhodnete pro ScioŠkolu tedy není třeba vyplňovat žádné formuláře kromě přihlášky k zápisu.

Jsme i na Facebooku!

Vážení příznivci školy, zájemci z řad rodičů i potenciální kolegové,

rádi bychom vás informovali, že od letošního podzimu funguje i naše veřejná FB stránka – ScioŠkola Br..

Krásný podzimní týden :)Přišlo trošku chladnější avšak nádherné počasí a ohlásilo, že podzim už je opravdu tady :).A tak někteří z nás průvodců i dětí ulehli doma pod vyhřáté dečky a peřinky s hrnkem zázvorového čaje. Zítra nás čeká svátek sv. V..