Zápis do prvního ročník 2018/2019

Pro školní rok 2018/2019 bude přijato do prvního ročníku ScioŠkoly Brno 12 dětí. Pro předběžný zájem o zápis vyplňte, prosím, tento dotazník. Kritéria přijetí naleznete zde.

Přestup do druhého až sedmého ročníku

V případě zájmu se s námi můžete domluvit e-mailem na termínu informativního pohovoru.

Změnit školu je možné kdykoliv během školního roku i o prázdninách. Změna pro rodiče nevyžaduje prakticky žádnou administrativu. Přestup z jedné základní školy na jinou upravuje zákon č. 561/2004 Sb., tzv. školský zákon v platném znění, konkrétně paragraf 49. O přestupu žáka rozhoduje ředitel školy, do které se žák hlásí, a to na základě žádosti zákonného zástupce. Pokud je žák přijat, informuje o této skutečnosti ředitele školy, z níž žák přestupuje. Základní škola musí vytvořit podmínky pro vyrovnání rozdílů ve znalostech žáka vyplývajících z odlišnosti školních vzdělávacích programů.

V případě, že se rozhodnete pro ScioŠkolu tedy není třeba vyplňovat žádné formuláře kromě přihlášky k zápisu.

Den otevřených dveří 14. 2. 2018

Vážení rodiče, milé děti,

přijměte pozvání na Den otevřených dveří v naší ScioŠkole. Bude se odehrávat ve středu 14. února od 15 do 17 hodin na ulici Sokolova v Brně-Horních H..

ScioŠkola 2017/18, týden 1.Milí rodiče,dala jsem si začátkem roku předsevzetí, že bych vám ráda občas posílala zprávy o tom, co se vlastně v naší brněnské ScioŠkole dělo. Nemá jít o praktické maily, spíše o takové zprávy, které zachycují dění a atmos..