zápis

Zápis do prvního ročník 2018/2019

Pro školní rok 2018/2019 bude přijato do prvního ročníku ScioŠkoly Brno 12 dětí. Kritéria přijetí naleznete zde. Přihlášky už jsou pro tento rok uzavřeny, výsledky losování naleznete zde.

Přestup do druhého až sedmého ročníku

V případě zájmu se s námi můžete domluvit e-mailem na termínu informativního pohovoru.

Změnit školu je možné kdykoliv během školního roku i o prázdninách. Změna pro rodiče nevyžaduje prakticky žádnou administrativu. Přestup z jedné základní školy na jinou upravuje zákon č. 561/2004 Sb., tzv. školský zákon v platném znění, konkrétně paragraf 49. O přestupu žáka rozhoduje ředitel školy, do které se žák hlásí, a to na základě žádosti zákonného zástupce. Pokud je žák přijat, informuje o této skutečnosti ředitele školy, z níž žák přestupuje. Základní škola musí vytvořit podmínky pro vyrovnání rozdílů ve znalostech žáka vyplývajících z odlišnosti školních vzdělávacích programů.

V případě, že se rozhodnete pro ScioŠkolu tedy není třeba vyplňovat žádné formuláře kromě přihlášky k zápisu.

Peter Živý ve ScioŠkole Brno

Vážení přátelé školy,

Srdečně vás zveme na setkání s inspirativním mužem, Peterem Živým.

Ten o sobě píše:
“Už 15 rokov sa venujem štúdiu alternatívnych foriem pedagogiky…

Dear parents, This week’s weather was very pleasant and we spent as much time as possible outside. The garden was full of children during big breaks, the club, and sometimes even lessons. The yellow and blue class took it a step further and..