Veronika Králová

průvodkyně

Mým cílem je podporovat děti v tom, aby byly samy sebou a postupně objevovaly takovou životní cestu, na které jim bude dobře a bude jim dělat radost. Ve škole funguji napříč všemi ročníky jednak jako průvodce v tématech, která jsou mi blízká (krásy přírody, tvoření, příběhy…), jednak jako školní psycholog. To znamená, jsem tu pro děti i ostatní průvodce, kteří mají nějaké starosti nebo si chtějí prostě popovídat, a pomáhám s tím, abychom se ve škole všichni cítili co nejlépe a abychom spolu dokázali dobře komunikovat.

Jsem nadšený zastánce učení zážitkem, které mi už přes deset let zprostředkovává mé členství v Prázdninové škole Lipnice. Mám pocit, že všechny ty opravdu důležité věci jsem se naučila venku ve světě, pokusem a omylem, a díky inspirativním dospělým i dětem kolem sebe. Jednoduše, daleko od školních lavic.

Nejšťastnější jsem, když pracuji s mladými na jejich seberozvoji, létám při párové akrobacii, hlučím svým šicím strojem, tančím bez pravidel, fotím jen tak pro radost a u toho všeho někde blízko voní dobrá káva.

e-mail: veronika.kralova@scioskola.cz

ScioKlubík pro předškoláky

Zajímá Vás a Vašeho předškoláka, jak to u nás ve ScioŠkole chodí?

Chtěli byste si ScioŠkolu nezávazně vyzkoušet?

Váháte, zda se u nás Vaše dítě i Vy bude..

Dear parents, This week’s weather was very pleasant and we spent as much time as possible outside. The garden was full of children during big breaks, the club, and sometimes even lessons. The yellow and blue class took it a step further and..