Veronika Králová

průvodkyně

Mým cílem je podporovat děti v tom, aby byly samy sebou a postupně objevovaly takovou životní cestu, na které jim bude dobře a bude jim dělat radost. Ve škole funguji napříč všemi ročníky jednak jako průvodce v tématech, která jsou mi blízká (krásy přírody, tvoření, příběhy…), jednak jako školní psycholog. To znamená, jsem tu pro děti i ostatní průvodce, kteří mají nějaké starosti nebo si chtějí prostě popovídat, a pomáhám s tím, abychom se ve škole všichni cítili co nejlépe a abychom spolu dokázali dobře komunikovat.

Jsem nadšený zastánce učení zážitkem, které mi už přes deset let zprostředkovává mé členství v Prázdninové škole Lipnice. Mám pocit, že všechny ty opravdu důležité věci jsem se naučila venku ve světě, pokusem a omylem, a díky inspirativním dospělým i dětem kolem sebe. Jednoduše, daleko od školních lavic.

Nejšťastnější jsem, když pracuji s mladými na jejich seberozvoji, létám při párové akrobacii, hlučím svým šicím strojem, tančím bez pravidel, fotím jen tak pro radost a u toho všeho někde blízko voní dobrá káva.

e-mail: veronika.kralova@scioskola.cz

Zahradní slavnost

Oslava třetího roku ScioŠkoly Brno. Přijďte se podívat, jak děti dělají spolu s pomocí dospěláků školu a jak jim to dohromady ladí. Obřerstvení, bohatý kulturní program. Pro všechn..

Ve škole máme koleje. Kolej je skupina asi patnácti dětí různého věku od 8 do 15 let. Účelem koleje je dát žákům možnost, aby se naučili toleranci, chápali potřeby druhých, uměli poskytovat, ale i přijímat pomoc. Zároveň má kolej být stabilizačním a..