Karel Frnka

průvodce v Klubu

Jsem životní dobrodruh a sběratel zkušeností. Neustále v pohybu a ve změně. Absolutně miluji vaření, čtení a cokoliv spojené s vodou v jakémkoliv skupenství – vodáctví, plachtění, plavání, snowboard, brusle, běžky apod.

Zkušenosti s dětmi sbírám od svých deseti let, kdy jsem vytvářel program a zábavu pro ostatní děti ze sídliště. Moje cesta dál vedla skrz skautský vodácký oddíl, který jsem nakonec i vedl. Při studiu jsem také pracoval jako instruktor adaptačních kurzů či lektor skautských vzdělávacích akcí. Nejdelší profesní zkušenost pak mám z mateřské školy. Odtud jsem se dostal přímo do klubu brněnské ScioŠkoly.

Ve svém životě se řídím několika ideami. První je idea umístění – vím zcela přesně, kde jsem byl, tuším, kde jsem a mám nějakou představu o tom, kde bych chtěl být. Druhá idea je upřímnost k sobě samému. Když něco udělám špatně, je zcela nutné, abych sám sobě uměl říct, že jsem to zkrátka zkonil. Třetí je idea kontinuální zodpovědnosti – učit se být čím dál víc zodpovědný za to, co dělám.

Mým cílem je klub s jasně vymezenými hranicemi. Klub jako místo setkávání. Klub jako inkubátor sociálních vztahů. Klub, kde si každý najde jak podněty, tak prostor pro seberealizaci či „nudění se“. Skrze připravená prostředí a zájmové činnosti chci vést děti právě k oněm třem výše zmíněným ideám. Chci, aby věděly, kde právě jsou, aby se uměly poučit z toho, kde byly a dokázaly odhadnout, kam kráčí. Zároveň by se měly zlepšovat v sebehodnocení a učit se být čím dál víc zodpovědné za svoje vlastní rozhodnutí.

e-mail: karel.frnka@scioskola.cz

ScioKlubík pro předškoláky

Zajímá Vás a Vašeho předškoláka, jak to u nás ve ScioŠkole chodí?

Chtěli byste si ScioŠkolu nezávazně vyzkoušet?

Váháte, zda se u nás Vaše dítě i Vy bude..

Dear parents, This week’s weather was very pleasant and we spent as much time as possible outside. The garden was full of children during big breaks, the club, and sometimes even lessons. The yellow and blue class took it a step further and..