Karel Frnka

průvodce

Jsem životní dobrodruh a sběratel zkušeností. Absolutně miluji vaření, čtení a cokoliv spojené s vodou v jakémkoliv skupenství – vodáctví, plachtění, plavání, snowboard, brusle, běžky apod.

Zkušenosti s dětmi sbírám od svých deseti let, kdy jsem vytvářel program a zábavu pro ostatní děti ze sídliště. Byl jsem zkrátka „hodinová chůva“. Moje cesta dál vedla skrz skautský vodácký oddíl, který jsem nakonec i vedl. Při studiu jsem pracoval jako instruktor adaptačních kurzů či lektor skautských vzdělávacích akcí. Nejdelší profesní zkušenost související s výchovou dětí mám z lesní mateřské školy, ale ScioŠkola už ji dnes dotahuje.:)

Ve svém životě se řídím několika myšlenkami. První je idea umístění – vím zcela přesně, kde jsem byl, tuším, kde jsem a mám nějakou představu o tom, kde bych chtěl být. Druhá idea je upřímnost k sobě samému. Když něco udělám špatně, je zcela nutné, abych sám sobě uměl říct, že jsem to zkrátka zkonil. Třetí je idea kontinuální zodpovědnosti – učit se být čím dál víc zodpovědný za to, co dělám a zároveň si vědět, že vše dělám tak nejlépe, jak zrovna teď dokážu.

V současnosti jsem jedním z tria průvodců v prvním trojročí. Společně s Markem a Břízou vedeme shromáždění. Jsem hrdým kolejním koleje Lamáci. A ve „volném“ školním čase se věnuji výchovnému poradenství.

Dálkově si dodělávám pedagogické vzdělání a velice mne baví zkoušet si věci, které se naučím, v praxi.

e-mail: karel.frnka@scioskola.cz

ScioŠkola nanečisto, vyzkoušej ScioŠkolu!

Zveme Vás na ScioKlubík! Přijďte se k nám podívat a zažít ukázkový program pro budoucí prvňáčky! Bližší informace naleznete na letáčku zde.

Těší se na vás tým ScioŠkoly Br..

Blog

„Žijeme v revoluční době,“ říkal mi v roce 1990 učitel informatiky a přidával své vize o tom, jak bude jednou mít každý svůj počítač, který bude sloužit mimo jiné pro psaní dopisů, ty si pěkně v klidu opraví a pak vytiskne na domácí tiskárně – panečk..

Kontakt

Jak se k nám dostanete:
Sokolova 4