Eva Řičánková

průvodkyně

Věřím, že příležitost k učení nás (děti i dospělé) čeká na každém kroku, jen je třeba tyto příležitosti umět využít k rozvoji sebe sama i svého okolí.

Sama jsem se toho mnoho naučila nejen při studiích knihovnictví, etnologie či zkušenostně-reflektivního učení a kreativní pedagogiky. Cenné zkušenosti jsem získala třeba i při půlročním pobytu v blízkosti přírodní rezervace se stádem lam, při hrách s dětmi ve středisku volného času nebo při vymýšlení výukových programů pro školní třídy v muzeu. Díky rozmanitým činnostem, které jsem měla možnost v životě dělat, jsem si uvědomila, jak moc mě takové učení posouvalo.

Ve ScioŠkole jsem třídní 2.-3. ročníku, učím se s dětmi triviu, češtině a mnoha dalším oblastem v rámci předmětu svět v souvislostech.

Když právě nejsem ve škole, můžete mě potkat, jak někde sedím s rozečtenou knihou, procházím se jen tak ulicemi nebo divokými stezkami, fotím, píšu a kreslím si do zápisníku, drandím na kole nebo se zpřítomňuji při józe a blbnu u akrobacie.

e-mail: eva.ricankova@scioskola.cz

Otevřeno pro předškoláky

Zajímá Vás a Vašeho předškoláka, jak to u nás ve ScioŠkole chodí?

Chtěli byste si ScioŠkolu nezávazně vyzkoušet?

Váháte, zda se u nás Vaše dítě i Vy budete cítit dobře..

Ve škole máme koleje. Kolej je skupina asi patnácti dětí různého věku od 8 do 15 let. Účelem koleje je dát žákům možnost, aby se naučili toleranci, chápali potřeby druhých, uměli poskytovat, ale i přijímat pomoc. Zároveň má kolej být stabilizačním a..