Eva Řičánková

průvodkyně

Věřím, že příležitost k učení nás (děti i dospělé) čeká na každém kroku, jen je třeba tyto příležitosti umět využít k rozvoji sebe sama i svého okolí.

Sama jsem se toho mnoho naučila nejen při studiích knihovnictví, etnologie či zkušenostně-reflektivního učení a kreativní pedagogiky. Cenné zkušenosti jsem získala třeba i při půlročním pobytu v blízkosti přírodní rezervace se stádem lam, při hrách s dětmi ve středisku volného času nebo při vymýšlení výukových programů pro školní třídy v muzeu. Díky rozmanitým činnostem, které jsem měla možnost v životě dělat, jsem si uvědomila, jak moc mě takové učení posouvalo.

Ve ScioŠkole jsem třídní 2.-3. ročníku, učím se s dětmi triviu, češtině a mnoha dalším oblastem v rámci předmětu svět v souvislostech.

Když právě nejsem ve škole, můžete mě potkat, jak někde sedím s rozečtenou knihou, procházím se jen tak ulicemi nebo divokými stezkami, fotím, píšu a kreslím si do zápisníku, drandím na kole nebo se zpřítomňuji při józe a blbnu u akrobacie.

e-mail: eva.ricankova@scioskola.cz

ScioKlubík pro předškoláky

Zajímá Vás a Vašeho předškoláka, jak to u nás ve ScioŠkole chodí?

Chtěli byste si ScioŠkolu nezávazně vyzkoušet?

Váháte, zda se u nás Vaše dítě i Vy bude..

Dear parents, This week’s weather was very pleasant and we spent as much time as possible outside. The garden was full of children during big breaks, the club, and sometimes even lessons. The yellow and blue class took it a step further and..