Barbora Fialová

průvodkyně, speciální pedagožka

Pro práci s dětmi jsem se narodila :). Každý má svoji cestu a já jsem ráda, že se právě ta moje potkává s cestou dětí. Díky tomu se tak mohu stát jejich dočasným průvodcem poznávání světa.

Studuji speciální pedagogiku se zaměřením na logopedii a surdopedii. Pedagogické zkušenosti jsem nějaký čas sbírala u těch nejmenších dětí v jesličkách, pak jsem se stala učitelkou v mateřské škole, a teď se posouvám o krůček dál k dětem do první třídy. Současně několik let učím děti různorodým sportovním aktivitám, jako je lyžování, lední nebo in-line bruslení. Každé léto trávím na dětském indiánském táboře, kde tvořím program a zábavu. “Tvůrčí přetlak” ventiluji v amatérském divadle, nebo u rukodělných prací :).

Mým cílem je podporovat přirozenou zvídavost dětí, učit je rozlišovat  užitečné a pravdivé informace. Děti se snažím vést k samostatnosti a zodpovědnosti. Stěžejní je pro mě práce s chybou a respektující komunikace. Ráda bych s dětmi utvořila sounáležitou  a vzájemně se inspirující komunitu zaměřenou na radostné objevování světa.

email: barbora.fialova@scioskola.cz

Organizace školy v září

Úterý 1.9. – začátek školy pro všechny stejný od 8:30 do 10:00. Škola pro žáky bude otevřena od 8:00. Obědy ani školní klub v tento den dobu nebudou.

Středa 2.9. a následující – b..