Anna Hubáčková

průvodkyně v klubu

ScioŠkoly jsem nejprve sledovala zpovzdálí, až mě život k mé radosti do jedné přivedl. Zajímá mě objevovat, jaké podoby vzdělávání jsou možné v našem systému a ScioŠkola je v tom pro mě inspirativním příkladem.

Jsem studentkou sociální pedagogiky, předtím jsem vystudovala bakalářskou psychologii. Část svého času věnuji také lektorské skupince, která funguje pod organizací NaZemi, kde se zabýváme globálním vzděláváním a podporou mladých lidí v aktivním občanství. S dětmi a mladými lidmi jsem utvářela společný časoprostor také při vedení skautského oddílu v mém rodném městě na Vysočině, kterého jsem součástí již od dětství a který velmi utvářel i mě. Odtud pramení má láska k přírodě a radost z učení se zkušeností.

Ve Scioškole jsem s dětmi v odpoledním klubu, kde společně hledáme cesty, jak chceme trávit volný čas. V klubu je pro nás důležité dát dětem svobodu v rozhodování o náplni jejich času, s tou však přichází i zodpovědnost. Zároveň se dětem snažíme ukazovat, jak pestré mohou být činnosti jejich zájmu. V tom nám již druhým rokem pomáhají tzv. zájmovky, tedy vyhrazený čas třikrát týdně, kdy různí průvodci přináší nabídku svých zájmů a děti si vybírají, kterému z nich se chtějí společně s námi věnovat.

mail: anna.hubackova@scioskola.cz

Organizace školy v září

Úterý 1.9. – začátek školy pro všechny stejný od 8:30 do 10:00. Škola pro žáky bude otevřena od 8:00. Obědy ani školní klub v tento den dobu nebudou.

Středa 2.9. a následující – b..

Blog

„Žijeme v revoluční době,“ říkal mi v roce 1990 učitel informatiky a přidával své vize o tom, jak bude jednou mít každý svůj počítač, který bude sloužit mimo jiné pro psaní dopisů, ty si pěkně v klidu opraví a pak vytiskne na domácí tiskárně – panečk..

Kontakt

Jak se k nám dostanete:
Sokolova 4