Alena Schindlerová

průvodkyně

Ve ScioŠkole bych ráda s dětmi objevovala jazyky, ať už francouzštinu, španělštinu, češtinu, nebo prostě jenom jakýsi jazyk vlastního já: umění vyjádřit svůj názor nebo přání, komunikovat s ostatními, mít odvahu se projevit. Na společné cestě se určitě setkáme také s hudbou a divadlem, zážitkem a zkušeností.

Jako táborová vedoucí a bývalá au pair se ráda nořím s dětmi do světa příběhů a fantazie. Není mi cizí práce ani s dospělými, s nimiž se setkávám jako lektorka španělského a francouzského jazyka. Baví mě objevovat u každého studenta nebo žáka spící kreativitu a jeho vlastní styl výuky.

Svůj volný čas ráda trávím s houslemi či kytarou v ruce, chozením po horách, lozením po skalách nebo prostě jen v obklopení milých lidí.

e-mail: alena.schindlerova@scioskola.cz

Zahradní slavnost

Oslava třetího roku ScioŠkoly Brno. Přijďte se podívat, jak děti dělají spolu s pomocí dospěláků školu a jak jim to dohromady ladí. Obřerstvení, bohatý kulturní program. Pro všechn..

Ve škole máme koleje. Kolej je skupina asi patnácti dětí různého věku od 8 do 15 let. Účelem koleje je dát žákům možnost, aby se naučili toleranci, chápali potřeby druhých, uměli poskytovat, ale i přijímat pomoc. Zároveň má kolej být stabilizačním a..