Online klub 4. 5. – výroba krasohledu

publikováno: 30 / 4 / 2020

Dětem a rodičům právě přistává v edookitu email – pozvánka k spolutvoření od Aničky, naší průvodkyně v klubu 🙂

Ahoj Scioškoláci,

jelikož bude naše škola ještě nějakou chvíli zavřená a mě už se po čase, který jsme společně trávili v odpoledním klubu stýská, rozhodla jsem se otevřít pomyslné klubové dveře alespoň na dálku. Všichni jste zváni :-). Jsem moc zvědavá, jak se vám daří a co je u vás nového.

Poprvé se potkáme v pondělí 4. 5. od 13 do 14.30 hod. Odkaz k připojení na Meet je zde: https://meet.google.com/iuc-biee-rou.

Ale nebude to jen o povídání, budeme společně taky něco tvořit.

Zkusíme si vyrobit kaleidoskop neboli krasohled. Že vám to slovo nic neříká? Nevadí! Pojďme spolu odhalit tajemství tohoto přístroje, co ukazuje hezké obrázky :-). Jeho výroba je poměrně jednoduchá a společně ji v postupných krocích určitě zvládneme.

Pomůcky a materiál, které je třeba si dopředu připravit:

• 2 ruličky od toaletního papíru nebo 1 větší od papírových kuchyňských utěrek
  • kousek tenkého kartonu (třeba z krabičky od čaje či jiného obalu)
  • 1 tvrdá čtvrtka A4
  • alobal
  • průhledná fólie (může být třeba pevnější eurosložka)
  • různobarevné korálky (nejlépe plastové, průsvitné), pokud doma žádné nemáte, tak třeba
  • nastříhané malé kousky z různobarevných PET lahví
  • izolepa nebo papírová páska
  • lepidlo
  • pravítko
  • nůžky