Odpojte se, aneb jak žít smysluplně v době digitální

publikováno: 28 / 3 / 2019

Na sociálních sítích trávíme v průměru 2,5 hodiny denně. Telefon si bereme i do těch nejosobnějších prostor, ukládáme si ho pod polštář a je to často ta první věc, kterou držíme po probuzení v ruce.

Jak nás smartphony a sociální sítě ovlivňují v tom jak pracujeme, jak se učíme, jak tvoříme vztahy k ostatním i sami sobě?

Co jejich neustálá přítomnost v našich kapsách způsobuje a jak bychom měli k technologiím přistupovat?

Dozvíte se proč jsou smartphony a sociální sítě navrženy tak, abychom na nich trávili co nejvíce času a věnovali jim každou volnou chvilku a jak se tomu bránit.
Jak ovlivňují děti, dospívající i dospělé. A jak si nastavit denní režim tak, abyste se nenechali sítěmi a internetem zbytečně pohltit.

Přijďte na workshop 4. dubna, 17:00-18:00!

O lektorce:

Karolína Presová o digitální hygieně školí širokou veřejnost, děti, firmy, rodiče, učitele i profesionály. Přináší vlastní originální přístupy, které pomáhají lidem omezit nežádoucí vlivy digitálních technologií a učí je vrátit se z víru informací v digitálním prostoru k sobě samému. Její vizí, se kterou založila projekt Replug me, je pomoci lidem žít efektivnější a smysluplnější život v digitální době.
O tématu Karolína školila i rok v Asii, kde je problém nadužívání mobilních telefonů a sociálních sítí ve firmách i ve společnosti velmi rozsáhlý. Know-how z prostředí, které představuje v závislosti na mobilních technologiích mnoho extrémů pak přenesla do České republiky a do vlastních seminářů a workshopů.
V rámci osobních konzultací pracuje s klienty od Sydney přes Singapur až po Prahu a učí je chápat souvislosti mezi jejich mentálním stavem a pracovním výkonem a počtem hodin strávených s mobilem v ruce.

Rezervace:
své místo si rezervujte na michaela.dobesova@scioskola.cz

Vstupné:
příspěvek 100 Kč na místě

Těší se tým ScioŠkoly Brno

Jak jsme dělali hudbu

Naše škola často pořádá různé
akce pro veřejnost. Cílem těchto akcí je seznámit naše okolí –
především rodiče – ale i ostatní veřejnost s principy na
jejichž základě se v..

Na letošní Future Port jsme zavítali se školou již podruhé. Všichni jsme se moc těšili co se nového dozvíme, ale já jsem se stejně nejvíc těšila na to, co si nového vyzkouším.Když jsem se ocitla v areálu, tak jsem hned zatáhla své kamarádky k prvnímu..