Odpojte se, aneb jak žít smysluplně v době digitální

publikováno: 28 / 3 / 2019

Na sociálních sítích trávíme v průměru 2,5 hodiny denně. Telefon si bereme i do těch nejosobnějších prostor, ukládáme si ho pod polštář a je to často ta první věc, kterou držíme po probuzení v ruce.

Jak nás smartphony a sociální sítě ovlivňují v tom jak pracujeme, jak se učíme, jak tvoříme vztahy k ostatním i sami sobě?

Co jejich neustálá přítomnost v našich kapsách způsobuje a jak bychom měli k technologiím přistupovat?

Dozvíte se proč jsou smartphony a sociální sítě navrženy tak, abychom na nich trávili co nejvíce času a věnovali jim každou volnou chvilku a jak se tomu bránit.
Jak ovlivňují děti, dospívající i dospělé. A jak si nastavit denní režim tak, abyste se nenechali sítěmi a internetem zbytečně pohltit.

Přijďte na workshop 4. dubna, 17:00-18:00!

O lektorce:

Karolína Presová o digitální hygieně školí širokou veřejnost, děti, firmy, rodiče, učitele i profesionály. Přináší vlastní originální přístupy, které pomáhají lidem omezit nežádoucí vlivy digitálních technologií a učí je vrátit se z víru informací v digitálním prostoru k sobě samému. Její vizí, se kterou založila projekt Replug me, je pomoci lidem žít efektivnější a smysluplnější život v digitální době.
O tématu Karolína školila i rok v Asii, kde je problém nadužívání mobilních telefonů a sociálních sítí ve firmách i ve společnosti velmi rozsáhlý. Know-how z prostředí, které představuje v závislosti na mobilních technologiích mnoho extrémů pak přenesla do České republiky a do vlastních seminářů a workshopů.
V rámci osobních konzultací pracuje s klienty od Sydney přes Singapur až po Prahu a učí je chápat souvislosti mezi jejich mentálním stavem a pracovním výkonem a počtem hodin strávených s mobilem v ruce.

Rezervace:
své místo si rezervujte na michaela.dobesova@scioskola.cz

Vstupné:
příspěvek 100 Kč na místě

Těší se tým ScioŠkoly Brno

Den otevřených dveří 3. 12.

Pojďte se podívat do brněnské ScioŠkoly. Budete moct diskutovat s průvodci dětí, dětmi a mládeží – žáky školy a také s prvními absolventy. Uvidíte, jak děláme školu orientovanou ..