Jak na problémy

publikováno: 11 / 10 / 2018

“Učitelé nevědí, jak řešit ve třídě šikanu.” Píší na idnes

V naší škole naštěstí nejsou učitelé, ale průvodci a ti vědí  :-). Péče o hodnoty, vztahy a atmosféru ve škole je pro nás předpokladem k fungování. To vede k tomu, že nejen potenciální oběti (ano, i u nás mohou existovat) by měly mít větší odvahu se ozvat, ale zejména “mlčící většina” by měla být hodně malou menšinou.

Naše škola je malá s maximální kapacitou 120 žáků, kde každý zná každého a jednotliví dospělí mohou snadněji zprostředkovat pomoc. Zásadně působí i platformy jako shromáždění, koleje časté prolínání skupin.

No a když ani to všechno nestačí (ano i u nás se to může stát), máme jasný systém kdo a jak takové věci řeší. Cestička vede od pohovoru s průvodcem, zapojení rodičů, konzultace s výchovným poradcem, poradu se školním psychologem a třeba až do ředitelny.

Nashledanou v září

Těšíme se na vás v pondělí 2. září v 8:30. Do té doby jsou děti na prázdninách a personál střídavě na dovolené. Naše dostupnost je tak omezená. Pokud potřebujete něco vyřídit, ..

30. května začínám psát tohle velké shrnutí mého absolvování ScioŠkoly…Když jsem odcházela z rosické základky, přišlo mi super, že odcházím jako jediná, i když jsem děcka nechtěla opouštět, myslím, že už tehdy jsem měla ráda změny. Potom co mě p..