Jak na problémy

publikováno: 11 / 10 / 2018

“Učitelé nevědí, jak řešit ve třídě šikanu.” Píší na idnes

V naší škole naštěstí nejsou učitelé, ale průvodci a ti vědí  :-). Péče o hodnoty, vztahy a atmosféru ve škole je pro nás předpokladem k fungování. To vede k tomu, že nejen potenciální oběti (ano, i u nás mohou existovat) by měly mít větší odvahu se ozvat, ale zejména “mlčící většina” by měla být hodně malou menšinou.

Naše škola je malá s maximální kapacitou 120 žáků, kde každý zná každého a jednotliví dospělí mohou snadněji zprostředkovat pomoc. Zásadně působí i platformy jako shromáždění, koleje časté prolínání skupin.

No a když ani to všechno nestačí (ano i u nás se to může stát), máme jasný systém kdo a jak takové věci řeší. Cestička vede od pohovoru s průvodcem, zapojení rodičů, konzultace s výchovným poradcem, poradu se školním psychologem a třeba až do ředitelny.

Výchova bez poražených podle T. Gordona

Ochutnávka metod a dovedností pro řešení náročných rodinných a vztahových situací. Podpoří schopnost rozpoznat, které postupy zvolit a kdy je použít.

Tato metoda je postavena na my..

Blog

Dear parents, This week’s weather was very pleasant and we spent as much time as possible outside. The garden was full of children during big breaks, the club, and sometimes even lessons. The yellow and blue class took it a step further and..

Kontakt

Jak se k nám dostanete:
Sokolova 4