O budoucnosti školství

publikováno: 28 / 2 / 2018

Kromě starosti o to, co se děje za zdmi školy se snažíme přinášet i některá témata do veřejného prostoru. Jedním z těchto počinů je panelová diskuze – beseda na téma “Budoucnost základního školství v metropolitní oblasti Brno”.

Diskuze se uskuteční v úterý 20. 3. od 15:30 do 17:00 v Café práh (Vaňkovka). Zváni jsou všichni, které základní školství v Brně zajímá: rodiče současných i budoucích žáků, současní i budoucí zaměstnanci škol, současní i budoucí politici.

Panelisty budou:

radní města Brna pro oblast školství – Jaroslav Suchý

děkan pedagogické fakulty MU – Jiří Němec

vizionář vzdělávání – Ondřej Šteffl

ředitel Základní školy Slovanské náměstí – David Jalový

Diskutovat se bude například o těchto tématech

– pestrost nabídky versus rozevírání nůžek a segregace

– měření kvality versus unifikace

– veřejné a neveřejné – rovnost a nerovnost v přístupu

– prostupnost systému – z mainstreamu na okraj a zpět

– kdo má a nemá školskou politiku ovlivňovat

– a konečně otázka “za milion dolarů” Jaká je budoucnost základního školství v metropolitní oblasti Brno :-)?

První školní den a adaptace

Škola začíná v pondělí 3. září.

V tento den budeme mít vítací a shledávací program. Školu otevřeme v 8 hodin a program dne skončí v 10.

Z technických důvodů nemůžeme zajis..

Tak už jsem tady, nemusím jen chodit okolo,Konečně Tě poznám, má nová Scioškolo.Mé odhodlání teď roste do výšky jak mrakodrapy,Začínám vést svůj první projekt s názvem „Mapy“.Vytvářím pracovní listy plna velkého úsilí a naděje,Přináším je svému..